FT és HFT versenyszabályok 2013

Hazai versenyekkel és egyéb rendezvényekkel kapcsolatos témák

FT és HFT versenyszabályok 2013

Postby FTi » 2013.02.22. 00:32

Nagy nehezen elkészültek a szabálykönyvek frissítései. Lényeges változásokat nem tartalmaznak, főleg a HFT-ből lettek kigyomlálva az oda nem illő dolgok. Most nem foglalnám össze, hogy mi változott, de belinkelem a két szabályzat korrektúrás változatát, amiben pirossal kiemelve láthatóak az új dolgok.

Field Target szabálykönyv (érvényes 2013.02.22-től)
Field Target szabálykönyv korrektúrával)

Hunter Field Target szabálykönyv (érvényes 2013.02.22-től)
Hunter Field Target szabálykönyv korrektúrával
FTi
Adminisztrátor

Re: FT és HFT versenyszabályok 2013

Postby Guriga » 2013.02.23. 00:43

FTi wrote:Lényeges változásokat nem tartalmaznak[/url]

Szia Pisti! A holnapi első MK HFT versenykiírásban látom : "A versenyen csak érvényes sportorvosi igazolással és versenyengedéllyel lehet indulni. "
Kérdésem lenne, hogy mivel ezt nem látom a HFT szabálykönyvben, akkor vezetőségi döntés volt-e, vagy a rendező egyesület dönthet-e erről.
Konkrét kérdés: Ha majd a környéken kerülnek megrendezésre HFT MK kupák, akkor azon csak versenyengedélyesek indulhatnak, vagy úgy mint eddig, nevezhetnek és lőhetnek szövetségen kívüliek is (akiknek természetesen megvan az érvényes sportorvosijuk) ? Válaszod előre is köszönöm!
Guriga

Postby zozopapa » 2013.02.23. 10:32

FTi wrote:Nagy nehezen elkészültek a szabálykönyvek frissítései. Lényeges változásokat nem tartalmaznak, főleg a HFT-ből lettek kigyomlálva az oda nem illő dolgok. Most nem foglalnám össze, hogy mi változott, de belinkelem a két szabályzat korrektúrás változatát, amiben pirossal kiemelve láthatóak az új dolgok.

Field Target szabálykönyv (érvényes 2013.02.22-től)
Field Target szabálykönyv korrektúrával)

Hunter Field Target szabálykönyv (érvényes 2013.02.22-től)
Hunter Field Target szabálykönyv korrektúrával

Kérdésem lenne, nem vagyok versenyengedélyes, már nem versenyzek aktívan(csak alkalmanként)kell sportorvosi az alkalmankénti versenyzéshez? Ez egy kicsit meglepett, vagy a lehetőség még meg van a kivülállóknak is a szórakozásra(vagy, versenyen kivül lehet lőni, sportorvosi, esetleg tagság nélkül is)
zozopapa

Postby FTi » 2013.02.23. 14:27

A sportorvosi és a versenyengedély meglétének szükségessége egyáltalán nem új dolog, már régóta így van. Az más kérdés, hogy sportorvosi meglétét a rendező milyen szigorúsággal ellenőrzi, hiszen az ő saját érdeke, hogy ha egy versenyzővel a verseny ideje alatt valami történik (nem feltétlenül lövészbaleset, elég ha szívrohamot kap), ne vonhassák felelősségre érte, mivel a sportorvosi engedély igazolja, hogy a versenyző orvosilag alkalmas a versenyzésre. Nyilván egy ilyen nem túl dinamikus sport esetében, mint a miénk, ennek kicsi az esélye, de azért megtörténhet.

Versenyengedély nélkül sem lehet indulni már régóta szövetségi(minősítő) versenyeken. Elvileg előnevezni sem lehet így, viszont a rendszer még nem olyan szigorú, csak az új versenyző regisztrációját nem engedi ilyenkor. A verseny rendezőjétől függ, hogy engedi-e a versenyengedéllyel nem rendelkezőknek, hogy lőjenek a célokra, de ez esetben az eredményük nyilván nem számít bele a verseny eredményjegyzékébe. Ezt a lehetőséget szerintem minden rendező engedni szokta.
FTi
Adminisztrátor

Postby paja » 2013.02.23. 16:11

Kedves Anti bácsi, István!

A Magyar sport törvények értelmében ( nem szövetségi téma) Kötelező a sportorvosi igazolás.
Az MK. versenyek a szövetség állttal rendezett esemény.
A szövetségünk Sportszövetség, melyre a hatályos sport törvények vonatkoznak.
A verseny ellenőr feladata ellenőrizni többek között a sportorvosi meglétét, hiszen öt a szövetség delegálta.

Versenyengedély ( szövetségi) nélküli indulás!
A szövetség által rendezett versenyeken csak érvényes engedéllyel vehetnek részt a sportolók.
Melynek két alapfeltétele van:
1, Érvényes egyesületi tagság
2, érvényes szövetségi engedély.
Ez kb. évente 14 db verseny (FT-HFT ) Melynek ára 1500 Ft+ egyesületi tagság(6-10 ezer FT ig)

De szerencsére kb. 20 olyan verseny van ahol a klubok önálló kupasorozatot indítanak, mely versenyeken a részvételi feltételek egyediek.
Ezeken a versenyeken lehet engedélyek, (sportorvosi, tagság ,stb.) nélkül indulni.
Remélem kielégítő volt a válasz.

Üdv.:

Boros Pál
Bírói Bizottság elnöke

VÉRNYÚL
:evil:
SCHMIDT & BENDER FOREVER
Anschütz 9015 FT

Szaros MARCH
paja
MFTSZ versenyző

Postby AirArms » 2013.02.23. 17:43

zozopapa wrote:
Kérdésem lenne, nem vagyok versenyengedélyes, már nem versenyzek aktívan(csak alkalmanként)kell sportorvosi az alkalmankénti versenyzéshez? Ez egy kicsit meglepett, vagy a lehetőség még meg van a kivülállóknak is a szórakozásra(vagy, versenyen kivül lehet lőni, sportorvosi, esetleg tagság nélkül is)

Gyere, várunk az összes nem MK versenyünkön.
CZ-200-S Nikko Diamond 10-50x60
AirArms
MFTSZ versenyző

Postby fapuskás » 2013.02.23. 20:04

paja wrote:Kedves Anti bácsi, István!

A Magyar sport törvények értelmében ( nem szövetségi téma) Kötelező a sportorvosi igazolás.
A verseny ellenőr feladata ellenőrizni többek között a sportorvosi meglétét, hiszen öt a szövetség delegálta.

A szövetség által rendezett versenyeken csak érvényes engedéllyel vehetnek részt a sportolók.
Ez kb. évente 14 db verseny (FT-HFT ) Melynek ára 1500 Ft+ egyesületi tagság(6-10 ezer FT ig)

De szerencsére kb. 20 olyan verseny van ahol a klubok önálló kupasorozatot indítanak, mely versenyeken a részvételi feltételek egyediek.
Ezeken a versenyeken lehet engedélyek, (sportorvosi, tagság ,stb.) nélkül indulni.

Üdv.:

Boros Pál
Bírói Bizottság elnöke

Paya inkább maradjunk a Pisti versiojánál mert ha sokat reklámozod elnézve a mai tumultust az időjárásra se muszáj fogni le lehet húzni a rolót.
D MERLYN,Nikko D
fapuskás
MFTSZ versenyző

Postby paja » 2013.02.23. 20:33

fapuskás wrote:

Üdv.:

Boros Pál
Bírói Bizottság elnöke

Paya inkább maradjunk a Pisti versiojánál mert ha sokat reklámozod elnézve a mai tumultust az időjárásra se muszáj fogni le lehet húzni a rolót.

Nem értem, mi a különbség,?
Én csak a szabályokat vázoltam fel!
Ez nem vita kérdése!

VÉRNYÚL
SCHMIDT & BENDER FOREVER
Anschütz 9015 FT

Szaros MARCH
paja
MFTSZ versenyző

Postby paja » 2013.02.23. 20:36

fapuskás wrote:

Üdv.:

Boros Pál
Bírói Bizottság elnöke

Legalább a szövetségi díjjal megtisztelted a fórumot amibe beirkálsz??????? :netovabb: :fejetfalba: :D :D :D

VÉRNYÚL
SCHMIDT & BENDER FOREVER
Anschütz 9015 FT

Szaros MARCH
paja
MFTSZ versenyző

Postby Guriga » 2013.02.23. 22:58

paja wrote:A szövetség által rendezett versenyeken csak érvényes engedéllyel vehetnek részt a sportolók.

paja wrote:Én csak a szabályokat vázoltam fel! Ez nem vita kérdése!

Kedves Pál!
A sportorvosi téma szerintem egyértelmű és jogos is. A kérdésem a versenyengedély meglétének előírására vonatkozott.
Mint kérdésemben is jeleztem, a HFT szabálykönyvben nem szerepel ilyen szabály.
Átolvastam a Működési szabályt is, abban sem láttam.
Ezért kérdeztem, hogy esetleg vezetőségi határozat volt-e ez ?!

Az előbb átnéztem a Határozatok könyvét is, de ott sem találtam ilyen szabályt, határozatot (de azt csak futtában néztem át).

Mivel még tavaly ez nem volt akadály (pl. itt:(http://www.fieldtarget.hu/verseny/verseny.php?page=eredm&verseny_id=359&vvsor_id=74), ahol tizenegy (11) versenyen (szövetségen) kívüli induló is volt, velem együtt) ezért reméltem, hogy az idén is részt vehetünk ilyen színvonalú versenyeken, ahol vizet nem zavartunk (nem voltunk értékelve, díjazva), de a nevezési díjat böcsülettel befizettük a rendező egyesületnek.

Nem szeretnék vitázni veled (sem mással), így egyszerűen elfogadom amit írsz, hogy innentől csak helyi klub versenyeken lesz lehetőségünk (szövetségen kívülieknek) versenyen való indulásra.
Köszönöm válaszod! (és F.T.Pistinek is!)
További eredményes versenyzést!
Üdv, F.I.
Guriga

Next

Return to Versenyek és egyéb események