Digitális parallax és klick

Saját készítésű eszközök, alkatrészek, tuning

Re: Távirányítós célok

Postby Medveczki Zoltán » 2012.01.11. 09:27

Neo2a wrote:Szerintem szükségtelen a távirányító.
Én is gondolkoztam valami megoldáson, hogy
ne kelljen a hegy tetejére felmászni az 50
méteres zsineggel.
Én arra jutottam, hogy elég ha a távirányító
helyett automata visszaállítót csinálnánk ami
beállított idő után visszaállítja a ledőlt célt.
Ennyi bőven elég lehet egy versenyen is. Ha ledől
mondjuk 2 perc múlva visszaáll. Versenyen úgyis
a sporttársak azonnal bevésik a nullát ha nem dőlt le :)
Szóval irányító helyett időzítő. Csak megint a mechanika
amire nincs ötletem.
Üdv mindenkinek
Neo2a

Sajnos az árat nem a távirányító húzza fel, az 2-3 ezer mindenestűl. A mozgatás és a tápellátás már jóval tbbe fáj. Egy lineár motor tolja fel a célt, aminek az ára ( sajnos hazai kereskedelemben nem kapható! ) 100-120 USD plusz a szállítás 20USD. A mechanika ebben az esetben roppant egyszerű, mert a lineár motor vizszintes irányú mozgása adott a feltoláshoz, ezért sok mechanikai kialakításra már nincs szükség. Nos így számolva a következő tételek jöttek ki:
motor 28,000.-, cél 5,000.-, elektronika 6,000.-, aksi 5,000.-, aksitöltő 6,000.-. És mint tudjuk a fejlesztés ennek többszöröse, mire tökéletes valami lesz belőle.
Ha a motort léptető motorra cserélem, akkor a mechanikai kialakítással együtt plusz a szükséges elektronikai többlet miatt kb 24,000.- a mozgatás, nem éri meg a ráfordított idő és munka miatt. Szóval 50 cél esetében jelentős kiadás, nem rentábils a dolog. Arra jó ami készült, hogy automatikus gyakorlópálya célmozgatása megoldott legyen, de ennél is inkább maradtam a fix sziluettnél és az elektronikus visszajelzésnél. De ez már más projekt, ami megint megakadt a mechanikai kialakításnál, a kocsiszekrény a mai napig nem készült el hiába van kész az elektronika és egyébb sallag. Lassan ott tartok veszek esztergapadot, lemezollót, hajlítógépet és megcsinálom magam azokat az elemeket amikre igéretek vannak.
Medveczki Zoltán

Re: Digitális parallax és klick

Postby loksi67 » 2012.01.11. 13:05

ez az egesz kb olyan volt mint mikor a nasa milliokert kifejlesztett egy töltötollat amivel az ürallomason tudnak irni. az oroszok meg ceruzaval irnak odafent :mrgreen: :devil: :mrgreen: ergo jo nekünk a sparga is, akkor is ha neha valamelyik spori szetlövi
loksi67

Postby Medveczki Zoltán » 2012.01.11. 13:08

loksi67 wrote:ez az egesz kb olyan volt mint mikor a nasa milliokert kifejlesztett egy töltötollat amivel az ürallomason tudnak irni. az oroszok meg ceruzaval irnak odafent :mrgreen: :devil: :mrgreen: ergo jo nekünk a sparga is, akkor is ha neha valamelyik spori szetlövi

Azért kárba nem vész a dolog, mert minden elem, elektronika stb. másra is használható, nem beszélve a rengeteg tapasztalatról, ami kincset érhet.
Medveczki Zoltán

Postby Dino » 2012.01.11. 13:47

loksi67 wrote:ez az egesz kb olyan volt mint mikor a nasa milliokert kifejlesztett egy töltötollat amivel az ürallomason tudnak irni. az oroszok meg ceruzaval irnak odafent :mrgreen: :devil: :mrgreen: ergo jo nekünk a sparga is, akkor is ha neha valamelyik spori szetlövi

Nem mintha az elektronikát nem lőnénk pozdorjává az első napon :rifle:
HFT/FT: Daystate Panther - Edgar Bros 10x42
HFT: Daystate MK4St - Edgar Bros 10x42
Dino
MFTSZ Elnök

Postby Orosz Jankó » 2012.01.11. 15:08

Maci ez egy nagyon jó ötlet védesd le.
Hol tartanánk újaitok nélkül még mindig kavicsokkal dobálóznánk.
Zoli én veled vagyok le a kérkedőkkel. :catapult:
nyílt irányzékos csúzli
Orosz Jankó

Postby zozomano » 2012.01.11. 22:03

Én nem vagyok kérkedő.
De mindez minek és miért? A bonyolult technika nagyobb biztonságot ad? Akkor kell majd egyáltalán lőtudás, vagy gyakorlás? Ki fog lőni, lehet, hogy a végén majd a kocsiból sem kell kiszállni?
(Csak kérdések, amelyek már rég foglalkoztatnak.)
zozomano

Postby Medveczki Zoltán » 2012.01.11. 22:29

zozomano wrote:Én nem vagyok kérkedő.
De mindez minek és miért? A bonyolult technika nagyobb biztonságot ad? Akkor kell majd egyáltalán lőtudás, vagy gyakorlás? Ki fog lőni, lehet, hogy a végén majd a kocsiból sem kell kiszállni?
(Csak kérdések, amelyek már rég foglalkoztatnak.)

Zoli!
Csak tudásod tágítása végett a lő tudást nem fogja és nem akarja helyettesíteni. Viszont segít a pontosabb parallax és click adat meghatározásában, leolvasásában. Ettől még a szél ép úgy fúj és a vaksik épp úgy nem fogják látni az éles és homályos kép közötti különbséget ( amire épül az egész ). Szóval, az hogy valami technikailag fejlődik nem biztos, hogy rossz, vagy holnap ismét bambuszbottal, tároló orsóval és az 'Arany teknőc' végén hajlított gombostűre húzzot a kert végében ásott kukaccal kéne horgászni is? Na ennyit a technikai fejlesztésekről. Emellett nem kötelező használati joggal készül ( ha elkészül valamikor :nemtudom: ), csak magamnak vagy ha kell másnak szívesen összeállítok egyet-egyet alkatrész árban ( kivétel a mechanika! :evil: )
Egyébiránt már sokan próbálnak valamit kitalálni, hogy pontosabb legyen a mérés ( nagy PRLX kerék, nagy kupakok, áttételek, stb. ) ez egyike a soknak. ( Én ehhez értek )
Medveczki Zoltán

Postby Medveczki Zoltán » 2012.01.11. 22:55

És még valami!

Amíg a boltomban ücsörögtem addig más által kitalált dolgokat próbáltam rásózni a leendő kuncsaftokra, most én találok ki dolgokat és ezeket sózom rá a boltosokra! És ameddig a kereskedőknél működik dollárjel vakság addig ez utóbbi a könnyebb! Na ez a nem mindegy! :evil:
Lehet, hogy ez nem lesz sikertermék de a rengeteg mellékterméke már most busás hasznot hozott! Szóval kellemest a hasznossal és éljenek a boltosok!
Medveczki Zoltán

Postby DarkDeer » 2012.01.12. 00:10

Medveczki Zoltán wrote:És még valami!

Amíg a boltomban ücsörögtem addig más által kitalált dolgokat próbáltam rásózni a leendő kuncsaftokra, most én találok ki dolgokat és ezeket sózom rá a boltosokra! És ameddig a kereskedőknél működik dollárjel vakság addig ez utóbbi a könnyebb! Na ez a nem mindegy! :evil:
Lehet, hogy ez nem lesz sikertermék de a rengeteg mellékterméke már most busás hasznot hozott! Szóval kellemest a hasznossal és éljenek a boltosok!

Csak így tovább Maci! Nekem nagyon bejön az újítás! Ha jól működik majd akkor vevő leszek rá! :)
FT 16,3J: Air Arms FTP 900 + Sightron SIIISS 10-50x60 FTIRMOA + JSB Exact
HFT 16,3J: Walther LG300 + Vector Optics Continental 3-18x50 Tactical + JSB Exact
HFT 7,5J: Walther LGV Spezial + Discovery VT-3 3-12X44SF SFP + JSB Express
DarkDeer

Postby AJ74 » 2012.01.12. 01:04

DarkDeer wrote:
Medveczki Zoltán wrote:És még valami!

Csak így tovább Maci! Nekem nagyon bejön az újítás! Ha jól működik majd akkor vevő leszek rá! :)

Gyúrunk vazzeee :baseball:
Walther Escap X Leupold Competition
AJ74
MFTSZ versenyző

PreviousNext

Return to Műhely