Digitális parallax és klick

Saját készítésű eszközök, alkatrészek, tuning

Re: Digitális parallax és klick

Postby paja » 2012.01.15. 21:05

Gayer Attila wrote:Maci, ne érts félre, vágom a dolgot, csak a "jó magyar mentalitás", főleg az, hogy mi mindig a gömbölyűt
visszük, a szögletest gurítjuk...... Ha nincs előttünk akadály, akkor mi készítünk egyet "tudományos alapon "...
Sok sikert,ügyes vagy !

Szia, Attila!
Tudnál erre a szép monológodra egy ide illő példát mondani?
Hallottál már ilyesmiről, ahol gátoltak valakit valamiben ami szabályos volt?
Kire( kikre ) utalsz?

VÉRNYÚL
:evil:
SCHMIDT & BENDER FOREVER
Anschütz 9015 FT

Szaros MARCH
paja
MFTSZ versenyző

Postby maestro » 2012.01.16. 00:54

Medveczki Zoltán wrote:... a távolsághoz hozzá tekergettem a klikket ... hőmérő ... légnyomás ... szögmérő ...

Ezeket már megcsinálták: http://www.barrett.net/optics/bors
De a Te terved sokkal átfogóbb rendszert alkot, és ami igazán tetszik, hogy bármikor bővíthető. S&B tulajdonosok bele tudják programozni a távcső hőérzékenységét, Walther tulajdonosok a sebességingadozást...

Medveczki Zoltán wrote:...kiszámolni a COS értékét ezzel szorozni a mért távolságot és már meg is vagyon a gravitációs úthossz, amire a klikket kell állítani.

Ugye azt tudod, hogy ez a módszer csak a röppálya tetőpontjánál nagyobb távokon és kis szögek esetén ad közelítőleg pontos eredményt, egy légvonalban 17 méteres, 35 fokban elhelyezett célnál már másfél centit fölé lőnél, ha így számolsz. A Chairgun-ban az Inclined POI táblázatot érdemes tanulmányozni.
maestro

Postby Medveczki Zoltán » 2012.01.16. 11:14

maestro wrote:Ugye azt tudod, hogy ez a módszer csak a röppálya tetőpontjánál nagyobb távokon és kis szögek esetén ad közelítőleg pontos eredményt, egy légvonalban 17 méteres, 35 fokban elhelyezett célnál már másfél centit fölé lőnél, ha így számolsz. A Chairgun-ban az Inclined POI táblázatot érdemes tanulmányozni.

Igen ezzel tisztában voltam a programozáskor. A teljes távot ( 7-50m, 7,5J és 16J energiákkal és más-más tömegű lövedékkel is végigcsináltam - de mielőtt valaki szőrözne a 7,5-es esetében csak 40m-ig :devil: ) belőtem 5-15-30-45-60-75 fokos szögekben és az így kapott eredmények alapján felállítottam egy algoritmust Ez alapján számolja ki a szükséges módosításokat. Az algoritmus helyességét manuálisan is ellenőriztem, így bizonyosodva meg arról, hogy jó a képlet. De 65 fok felett sem igaz teljesen, mert ott jóval nagyobb mértékben függöt a lövedék tömegétől és a fegyver energiájától. Szóval ez nem volt egyszerű. ( csak programózóknak ez a modul kb 6K gépikódú programrész! ) A többi már szinte gyerekjáték volt. Most a menu rendszert írom újra, hogy felhasználó barát legyen, és könnyen kezelhetővé váljon, illetve egy rakat biztonsági funkciót építek bele, hogy a már beállított adatok még véletlenűl se vesszenek el még szándékosság esetére sem ( mert hogy ez tesztelés során bebizonyosodott, hogy szükséges ).
Lassan fent lesz a teljes leírás, hogy valaki más is megcsinálhassa. :netovabb:
Medveczki Zoltán

Postby maestro » 2012.01.17. 00:56

Medveczki Zoltán wrote:A teljes távot ... belőttem 5-15-30-45-60-75 fokos szögekben

És az így kapott eredmények mennyire egyeztek meg a Chairgunból kapott alátartás értékekkel? Volt lényegesebb eltérés?
maestro

Postby Medveczki Zoltán » 2012.01.17. 12:41

maestro wrote:
Medveczki Zoltán wrote:A teljes távot ... belőttem 5-15-30-45-60-75 fokos szögekben

És az így kapott eredmények mennyire egyeztek meg a Chairgunból kapott alátartás értékekkel? Volt lényegesebb eltérés?

Nem használom(tam) a programot.
Medveczki Zoltán

Postby Dino » 2012.01.18. 10:59

Medveczki Zoltán wrote:...csak programózóknak ez a modul kb 6K gépikódú programrész!

Jólvanna, mindenki volt kezdő :jolvan:
HFT/FT: Daystate Panther - Edgar Bros 10x42
HFT: Daystate MK4St - Edgar Bros 10x42
Dino
MFTSZ Elnök

Previous

Return to Műhely