Digitális parallax és klick

Saját készítésű eszközök, alkatrészek, tuning

Digitális parallax és klick

Postby Medveczki Zoltán » 2012.01.01. 16:48

Hosszas tervezés és rengeteg kudarc után végre sikerült egy jól és főleg pontosan működő elektronikát kifejleszteni. Az FT szabályokat betartva digitálisan jelzi a parallax és klick értéket egy 2x8 karakteres LCD kijelzővel, nagy teljesítményű és gyors ( 40MHz ) processzor segítségével. Az elektronika mérete ( akku ) nélkül agy gyufásdoboz méretű. Méri a hőmérsékletet és szükség szerint ez alapján lehet váltani a paramétereken. Több fajta lövedékhez, sebességhez lehet tárolni az adatokat, ( összesen 5 parallax és 24 klick (120 variáció ) tárolás ). Működtetése egy 9V-os aksiról 14 óra ( 9V-os tartós elemről 24 óra ) folyamatos üzemelés, de 7,4V/750mAh-os Li ion aksiról 72 óra, így a súlya is elenyésző lett. Teszteltem -20 - +75 fok között és a pontossága nem változott ( hő kompenzált potik használatával ). Nincs szükség 16-os parallax kerékre. Az elektronika ára 15ezerből kijött. Amit jelenleg tud ( de folyamatos programfejlesztés alatt ):

1. parallax érték kijelzése m formátumban 10cm pontosságú kijelzéssel
    2. Klick érték kijelzés - nincs köreltérés!
    3. Parallax értékhez rendelt klick érték
    4. Parralax-Klick azonosság jelzése LED-el ( folyamatosan írja az értékeket, jelezve a helyes pozíciót)
    5. Parallax tartomány kivállasztás és jelzése LED-el ( azonos klick állás esetére )
    6. Hőmérséklet mérés tízedes pontossággal
    7. Sorszámozott adatmentés - más beállítás használatakor
    8. Gyors adatbetöltés mentett állományból sorszám alapján
    9. Belövés után gyors Klick áthelyezés +/- tartományban kupak áthelyezés nélkül
    10. 30perces tétlenség után automatikus lekapcsolás (menüből beállítható idő 10-60 perc között )
    11. memória teljes törlés

Eddig tartott a tudásom, és most jön a gondom. Szükség lenne a jeladók ( precíziós hő kompenzált potik, tengely átmérő 6,3mm ) pontos meghajtására. A parallax esetén 1:10 áttétel, klick esetn 1:3 ( 1:4 ) áttétel. Ehhez szükség lenne fogaskerék vagy bordás kerék ( max 5mm széles bordásszíj használatával ) egységekhez ( ez már nem az én szakterületem ). Klick esetén gondoltam egy olyan megoldásra, hogy a fogaskerék a kupakkal képezne egy egységet, a parallax esetén pedig agy kerékre rögzíthető esetleg a kerékkel egy egységet képező egységre gondoltam. Próbáltam ékszíjas meghajtással, de nagy melegben ( 50 fok felett ) nyúlásnak indult és nem volt folyamatos a meghajtás. Nos ha valaki tudna ebben segíteni, hogy a mechanikát is pontosan meg tudjuk csinálni, az jelezzen, hogy ha van kedve beszállni ebbe a projektbe. Csak pontos gyors és minőségi munkára vagyok kíváncsi, mert az ígéretekkel már tele a padlás, és nem szeretnék egy-egy alkatrészre hónapokat várni. Mobil, mail, privát publikus.
Üdv.
Maci
Medveczki Zoltán

Re: Digitális parallax és klick

Postby Orosz Jankó » 2012.01.01. 17:20

Akkor már csak egy robotkel aki fogja a puskát :catapult: :evil: :respect: :up:
nyílt irányzékos csúzli
Orosz Jankó

Postby AJ74 » 2012.01.01. 18:11

Szögmérő van benne? :tasli:
Walther Escap X Leupold Competition
AJ74
MFTSZ versenyző

Postby Medveczki Zoltán » 2012.01.01. 18:33

AJ74 wrote:Szögmérő van benne? :tasli:

Igen. És gondolom arra vagy kíváncsi, hogy számol-e a szögeltéréssel. Beállítható, és számol vele. Sőt van légnyomás és páratartalom mérés is és ezekkel is számol. Menüből állítható. De van benne stopper óra is.
De a pontos leírás majd később elérhető lesz az oldalunkon.
Medveczki Zoltán

Postby paja » 2012.01.01. 22:55

Medveczki Zoltán wrote:Hosszas tervezés és rengeteg kudarc után végre sikerült egy jól és főleg pontosan működő elektronikát kifejleszteni. Az FT szabályokat betartva digitálisan jelzi a parallax és klick értéket egy 2x8 karakteres LCD kijelzővel, nagy teljesítményű és gyors ( 40MHz ) processzor segítségével. Az elektronika mérete ( akku ) nélkül agy gyufásdoboz méretű. Méri a hőmérsékletet és szükség szerint ez alapján lehet váltani a paramétereken. Több fajta lövedékhez, sebességhez lehet tárolni az adatokat, ( összesen 5 parallax és 24 klick (120 variáció ) tárolás ). Működtetése egy 9V-os aksiról 14 óra ( 9V-os tartós elemről 24 óra ) folyamatos üzemelés, de 7,4V/750mAh-os Li ion aksiról 72 óra, így a súlya is elenyésző lett. Teszteltem -20 - +75 fok között és a pontossága nem változott ( hő kompenzált potik használatával ). Nincs szükség 16-os parallax kerékre. Az elektronika ára 15ezerből kijött. Amit jelenleg tud ( de folyamatos programfejlesztés alatt ):

1. parallax érték kijelzése m formátumban 10cm pontosságú kijelzéssel
    2. Klick érték kijelzés - nincs köreltérés!
    3. Parallax értékhez rendelt klick érték
    4. Parralax-Klick azonosság jelzése LED-el ( folyamatosan írja az értékeket, jelezve a helyes pozíciót)
    5. Parallax tartomány kivállasztás és jelzése LED-el ( azonos klick állás esetére )
    6. Hőmérséklet mérés tízedes pontossággal
    7. Sorszámozott adatmentés - más beállítás használatakor
    8. Gyors adatbetöltés mentett állományból sorszám alapján
    9. Belövés után gyors Klick áthelyezés +/- tartományban kupak áthelyezés nélkül
    10. 30perces tétlenség után automatikus lekapcsolás (menüből beállítható idő 10-60 perc között )
    11. memória teljes törlés

Eddig tartott a tudásom, és most jön a gondom. Szükség lenne a jeladók ( precíziós hő kompenzált potik, tengely átmérő 6,3mm ) pontos meghajtására. A parallax esetén 1:10 áttétel, klick esetn 1:3 ( 1:4 ) áttétel. Ehhez szükség lenne fogaskerék vagy bordás kerék ( max 5mm széles bordásszíj használatával ) egységekhez ( ez már nem az én szakterületem ). Klick esetén gondoltam egy olyan megoldásra, hogy a fogaskerék a kupakkal képezne egy egységet, a parallax esetén pedig agy kerékre rögzíthető esetleg a kerékkel egy egységet képező egységre gondoltam. Próbáltam ékszíjas meghajtással, de nagy melegben ( 50 fok felett ) nyúlásnak indult és nem volt folyamatos a meghajtás. Nos ha valaki tudna ebben segíteni, hogy a mechanikát is pontosan meg tudjuk csinálni, az jelezzen, hogy ha van kedve beszállni ebbe a projektbe. Csak pontos gyors és minőségi munkára vagyok kíváncsi, mert az ígéretekkel már tele a padlás, és nem szeretnék egy-egy alkatrészre hónapokat várni. Mobil, mail, privát publikus.
Üdv.
Maci

Maximum a Széchenyi be a száraz gőzbe!
Az emberi szervezet nem bír károsodás nélkül elviselni egy tesztet ilyen körülmények között!
De látom megviselt!
Azt meséld el amikor a süsübe tűzkövet cseréltél!
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :D :D :D :D :D :D :D :D

VÉRNYÚL
:evil:
SCHMIDT & BENDER FOREVER
Anschütz 9015 FT

Szaros MARCH
paja
MFTSZ versenyző

Postby Medveczki Zoltán » 2012.01.01. 23:34

Nem én voltam ebben a környezetben, hanem az elektronikát hűtöttem/fűtöttem jeladókkal együtt. De Neked ezt nem magyarázom mert úgysem érted a magasabb rendű elektronikai dolgokat! :evil: Ahol már 1 bitnél több van az NÁLAD kiveri a tudás biztosítékát, ezért nem is terhellek az információk eme zuhatagával. :devil:
Medveczki Zoltán

Postby Medveczki Zoltán » 2012.01.02. 00:20

DE még mielőtt egy rakat kérdés és kritika jönne még, segítséget keresnék a mechanikai probléma megoldására. Jó 'tanácsokból' és egyéb 'jelzésekből' is van annyi, hogy a szomszéd padlását is megtöltöttem. Szóval egy egyszerű mechanikai gond, az aránylag nagyméretű fogaskerék ( 70mm átmérő és lehetőleg 0,5-ös max 1-es fogazással ) a hozzátartozó kisebb kerék és a klikk oldali közepes és kisebb kerék elkészítésére keresnék mechanikai jártassággal rendelkező ember fiát. Ilyen egyszerű a kérésem. Aztán, hogy mit tud a berendezés az másodlagos és a gyakorlatban úgy is kiderül, hogy mennyire használható és mennyire üzemképes. Próbaasztalon ( mesterséges körülmények között stabilan működik ). Fontos volt a kis méret, alacsony fogyasztás, gyorsaság, pontosság, stabilitás, verseny közbeni kezelhetőség, környezeti változók függetlenítése, viszonylag alacsony ár, stb. Ja és szerettem volna a vaksi szemeimmel is jól látni a kijelzést. Nos ezek sikerültek, aztán, hogy még milyen extrák kerültek (-nek) bele az a jövő és a folyamatos fejlesztés titka.
Medveczki Zoltán

Postby Gayer Attila » 2012.01.02. 16:55

Medveczki Zoltán wrote:DE még mielőtt egy rakat kérdés és kritika jönne még, segítséget keresnék a mechanikai probléma megoldására. Jó 'tanácsokból' és egyéb 'jelzésekből' is van annyi, hogy a szomszéd padlását is megtöltöttem. Szóval egy egyszerű mechanikai gond, az aránylag nagyméretű fogaskerék ( 70mm átmérő és lehetőleg 0,5-ös max 1-es fogazással ) a hozzátartozó kisebb kerék és a klikk oldali közepes és kisebb kerék elkészítésére keresnék mechanikai jártassággal rendelkező ember fiát. Ilyen egyszerű a kérésem. Aztán, hogy mit tud a berendezés az másodlagos és a gyakorlatban úgy is kiderül, hogy mennyire használható és mennyire üzemképes. Próbaasztalon ( mesterséges körülmények között stabilan működik ). Fontos volt a kis méret, alacsony fogyasztás, gyorsaság, pontosság, stabilitás, verseny közbeni kezelhetőség, környezeti változók függetlenítése, viszonylag alacsony ár, stb. Ja és szerettem volna a vaksi szemeimmel is jól látni a kijelzést. Nos ezek sikerültek, aztán, hogy még milyen extrák kerültek (-nek) bele az a jövő és a folyamatos fejlesztés titka.

Gratulálok, ügyes vagy ! :shock:
Csak tipp, Escap nem tud segíteni ??? :roll:
FT:WaltherLG-90 + Niko S. 6-24X56
Gayer Attila

Postby kzozee » 2012.01.02. 21:44

Gayer Attila wrote:Csak tipp, Escap nem tud segíteni ??? :roll:

Macin már nem. Neki orvos kéne :fejetfalba:
kzozee

Postby Dino » 2012.01.03. 14:10

kzozee wrote: