Egy kezdő kérdései

FT és HFT légfegyverek, tesztek

Re: Egy kezdő kérdései

Postby FTi » 2019.05.23. 20:52

Cyrano wrote:Köszönöm a választ. A tuningolást le lehet tudni rugócserével? Neten találtam kb 70 euróért csererugót , rugóvezetövel. Ezen kivül milyen egyéb tuningolásra kell felkészülnöm? Sajnos nem tudok eladó walthert...

A rugócsere önmagában nem sokat segít. A probléma ezekkel a HW-kkal az, hogy nem 7.5J-ra vannak gyártva, ahhoz túl nagy a lökethosszuk/légtérfogatuk, így gyári állapotukban csak gyenge, lomha rugóval használhatóak, legyen az akármilyen gyártmány. Persze ez nem azt jelenti, hogy nem lehet velük így is pontosan lőni, csak kicsit nehezebb. Továbbá a sütésük sem túl finom egy versenypuskához képest.
Én szoktam HW-kat finomítani, általában a következők történnek: dugattyú tömegének csökkentése, lökethossz rövidítése, ehhez megfelelő rugó+illesztett rugóvezetők beépítése, egyedi dugattyútömítés, elsütőszerkezet finomítása, állítható/forgatható elsütőbillentyű. Ha ezek megtörténnek, kb akkor lesz a HW az ócska LGV szintjén :wink:
Ezekből a sütés a legfontosabb, a többi nélkül azért ki lehet bírni.

Az LGU-t túlzottan nem ismerem, de annak a 7.5J-os változatában rövid löketű dugattyú van, tehát egy kicsit fejlettebb, mint a HW egyentechnikája. Továbbá több megoldást ellestek a TX 200-tól, de az elsütőszerkezet rosszabbnak tűnik. 500 EUR-t szerintem nem ér.

Az új LGV kb ugyanaz mint az LGU, csak csőletörős - akkor inkább LGU.
Persze a régi LGV is csőletörős, akkor miért ajánlom mégis: mert az egy elég masszív, stabil felépítésű versenypuska, amit kimondottan 7.5J-ra terveztek.
FTi
Adminisztrátor

Postby Cyrano » 2019.05.23. 21:33

Köszi. Ezt úgy kell érteni, hogy eredeti 16 J rugóval jobban használható vagy 16 J-os változatban is tuningolásra szorul?
Cyrano

Postby Cyrano » 2019.05.23. 21:34

Tudom, hogy a 16 J engedélyes, ne értsd félre a kérdést....
Cyrano

Postby FTi » 2019.05.23. 21:49

Cyrano wrote:Tudom, hogy a 16 J engedélyes, ne értsd félre a kérdést....

A 16J-os verziónak is vannak különböző tuningjai, de azok nem feltétlenül hoznak sok pluszt. Egy jó (nem gyári) rugó illesztett rugóvezetőkkel már elegendő, a sütés finomítása persze itt is sokat számít.
FTi
Adminisztrátor

Postby Cyrano » 2019.05.24. 18:29

Értem. Köszi. Ezek szerint nemcsak a rugót , hanem a többi mozgó részt is a teljesitményhez kell hangolni. Lehet, esetleg eleve 7,5 J-ra gyártott dugattyút kapni? Igy nem kell åtalakitani a gyárit és késöbb, ha megvan rá az engedély, vissza lehet rakni. Vagy ez hülyeség? Aki továbblép a 16 J-ra, mindenki egyböl le is cseréli a puskát egy másikra?

Másik dolog. Lehet házilag rugóvezetöt barkálcsolni? Segit az valamit vagy érdemes 70-100 euróért megvenni a készletet?
Cyrano

Postby FTi » 2019.05.24. 22:32

Cyrano wrote:Értem. Köszi. Ezek szerint nemcsak a rugót , hanem a többi mozgó részt is a teljesitményhez kell hangolni. Lehet, esetleg eleve 7,5 J-ra gyártott dugattyút kapni? Igy nem kell åtalakitani a gyárit és késöbb, ha megvan rá az engedély, vissza lehet rakni. Vagy ez hülyeség? Aki továbblép a 16 J-ra, mindenki egyböl le is cseréli a puskát egy másikra?

Másik dolog. Lehet házilag rugóvezetöt barkálcsolni? Segit az valamit vagy érdemes 70-100 euróért megvenni a készletet?

HW 77/97-hez 7.5J-os dugattyút készen nem lehet kapni. Az átalakított gyárit is lehet 16J-hoz használni, mert a lökethossz rövidítése egy alumínium toldattal a legegyszerűbb, amit persze le is lehet szedni.
Íme, így néz ki a cucc.
Rugóvezetőt házilag? Persze, ha van esztergád és megfelelő alapanyagod.
FTi
Adminisztrátor

Postby Cyrano » 2019.05.25. 18:17

Köszi. Mennyibe fáj ez a tuning?

Jövö héten ha nem jön közbe semmi elmegyek a t.bányai versenyre tapogatózni , megnézni közelebbröl, hogy milyen technikák vannak.

Másik kérdés, èrtem, hogy a régi német versenypuskák nagyon jók, de hogyan lehet rájuk távcsövet szerelni?. Anno, amikor jártam légpuskával löni sok-sok évvvel ezelött, úgy emlékszem a csak nyilt irányzék volt a fegyveren, nem volt elökészités a távcsöhöz.
Cyrano

Postby FTi » 2019.05.25. 21:50

Cyrano wrote:Köszi. Mennyibe fáj ez a tuning?

Jövö héten ha nem jön közbe semmi elmegyek a t.bányai versenyre tapogatózni , megnézni közelebbröl, hogy milyen technikák vannak.

Másik kérdés, èrtem, hogy a régi német versenypuskák nagyon jók, de hogyan lehet rájuk távcsövet szerelni?. Anno, amikor jártam légpuskával löni sok-sok évvvel ezelött, úgy emlékszem a csak nyilt irányzék volt a fegyveren, nem volt elökészités a távcsöhöz.

A versenyre látogatást mindenképpen javaslom, mielőtt bármit is vennél. A régi német puskákon van 11 mm-es sín, az LGV-n is, tehát a távcső nem probléma. Ha rövid a sín, az okozhat némi gondot, de megfelelő szerelékkel orvosolható.
A tuningot majd megbeszéljük Tatabányán, ha még aktuális lesz.
FTi
Adminisztrátor

Postby Cyrano » 2019.05.26. 07:40

OK.Köszi. Másik dolog, ez az MKH kártya légpuskára is kötelezö? Ez nekem új..Ha pl külföldröl rendelek/veszek légpuskát, akkor addig illegálisan van nálam, amig nem viszem el a Gyöngysor utcába?
Cyrano

Postby FTi » 2019.05.26. 11:41

Cyrano wrote:OK.Köszi. Másik dolog, ez az MKH kártya légpuskára is kötelezö? Ez nekem új..Ha pl külföldröl rendelek/veszek légpuskát, akkor addig illegálisan van nálam, amig nem viszem el a Gyöngysor utcába?

Ha itthon, boltból vásárolsz légfegyvert, akkor ahhoz kötelezően jár a PKLV (MKH) kártya, ami igazolja, hogy 7.5 J alatti az energiája. Ha pl. a rendőr belenéz a csomagtartódba és meglátja a puskát, elkérheti a kártyát. Ha nincs kártya, akkor bevizsgálás céljából elkobozhatja a fegyvert. Ha rendben van, akkor valamikor visszakapod, de valószínűleg rád verik a bevizsgálás költségét, meg nem biztos, hogy nagyon vigyáznak a cuccra.
Szóval kell az a kártya.
FTi
Adminisztrátor

PreviousNext

Return to Légfegyverek